Játékosok a Traviánban és az Imperion játékokban.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Játékosok a Traviánban és az Imperion játékokban.

Közöség a Travián és az Imperion játékosoknak.
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Tapasztalatok - a ti véleményetek

Go down 
3 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Nizdam
Admin



Hozzászólások száma : 56
Join date : 2009. Oct. 22.
Age : 44
Tartózkodási hely : Magyar Orszag

Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyHétf. Márc. 07, 2011 6:43 am

Ide irhat bárki , nincs cenzurázva.
Lehetöleg csak a T4 -ről irjatok.
Vissza az elejére Go down
otto500




Hozzászólások száma : 1
Join date : 2011. Mar. 08.

Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyKedd Márc. 08, 2011 8:15 pm

Hello, jó kis verzió ez a t4, csak jó lenne egy részletes leírás a változásokról, újításokról.
A "miliomosok játéka", én se örülök, hogy ennyi mindent meg lehet venni arannyal, de egyelőre még érdekes ez a sok újítás, úgy hogy a most indult szervert végignyomom.
Ez amúgy is elég lightos szervernek igérkezik abban a tekintetben, hogy szinte senki sincs tisztában az összes újítással, hiába volt béta szerver. Szerintem az elkövetkező (normál) szervereken láthatunk majd olyat is, hogy a kezdeti védelem alatt lerakják a második falut, s ha korlátlan arany van, akkor mire a tehetséges, de csoró játékosok elérnek a második faluig, a hasonló kaliberű, de zsíros accok már a sokadiknál tarthatnak, mert jó sok műalkotás van a piacon. És ugye akkor még beszélhetnénk a felpumpált hősökről, a seregképzést gyorsító cuccokról, meg a kötszerről, amely ha jól tudom az elesett egységeket hozza majd vissza Shocked
Hogy a játékélményt hogy érinti ez a sok változás, az majd idővel eldől, de aki eddig top címekre, érmekre, plecsnikre hajtott, annak biztos nehezebb dolga lesz t4-ben, ezekhez eddig is aranyhasználó acc kellett, de most biztos még jobban a zsebbe kellesz nyúlni.
De van pozitív oldala is annak, hogy több aranyat visznek a játékba. Olyan játékosok is hozzájuthatnak aranyhoz, akik eddig nem engedhették meg maguknak. Ahogy elnézem a liciteket, annyi aranyat össze lehet szedni, hogy a plusz 25%-os termelésbonusz meg a plusz számla mennyen, esetleg aranyklub. Az apróságoknak ez biztos sokat jelent majd.
Jah korábban is előnyt élveztek a gazdagok, szóval a még anyagiasabbá válás miatt kár támadni ezt a verziót.

A t4-es elemzésből én hiányolok egy elég fontos dolgot. A germánok elvesztették a fosztó bonuszt, vagy is csak a hősnek van. Ez a játékmenetet azért eléggé megváltoztatja azoknak, akik szeretnek farmolni. Nincs többé olyan, hogy farmer nép, mindhárom nép nagyon egy szinten mozog ebben a tekintetben. Gallal, rómaival is könnyen ott lehet lenni a toprabló listán. Szóval ha a népeket nézzük, az egyértelmű vesztese a változásoknak a germán a fent említett fosztóbonusz miatt, ezáltal a másik két nép rengeteget erősödik + a hőseik is hasznos bonuszt kapnak. Római hős ugye egy képesség pont után 100 harci erőt kap, gall meg gyorsabb pacit, ami így mehet a villámokkal, ami az elején igen jól jön egy farmoló gallnak. Smile
Vissza az elejére Go down
tigi9
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptySzomb. Márc. 19, 2011 2:52 pm

Jó lenne egy olyan szerver csak egy amin nem lehet aranyat venni
Vissza az elejére Go down
csak1
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: T4   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyVas. Márc. 20, 2011 7:16 pm

Sziasztok

Érdekes figyelni mi mennyiért megy.
Még nincsenek fogalások,olcsón lehet hozzájutni a táblákhoz. Rengeteg falu foglalás után állitom,jó buli lesz ez. Smile
Ami még nem világos,hogy a 100as hűséghez is mehet e az összes halmozható.
Ha mehet,akkor kiváncsi vagyok ki lesz az első tiz feletti vezetős foglaló. Wink
Vissza az elejére Go down
trotull
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyHétf. Márc. 21, 2011 4:18 pm

a magam részéről úgy fogalmaznék, hogy a fosztóbónusz megvonásával kiegyenlítődtek a különböző népcsoportok esélyei... azért szív a germán a legtöbbet, mert eddig ő élvezte ennek a legtöbb előnyét...

Nizdam-mal egyetértek, ez a t4 verzió valóban - és sajnos alapvetően - a léről szól, profitot maximalizálni pedig így lehet a legkönnyebben. gyere fiam, kapsz pézér' sisakot, vértet, meg mindent, amitől neked is lehet akkora virtuális pöcsöd, mint a jó játékosoknak.

de ha ezen nagyvonalúan átsiklunk és tudomásul vesszük, hogy bizony ez a hobbi ezentúl pénzbe fog kerülni, akkor felvetődnek azok a kérdések, hogy hogyan mernek egy ennyire népszerű - immár pénzes - játékot ennyire használhatatlan térképpel üzemeltetni... vagy hogy lehet az, hogy egy rosszindulatú egysejtű multihunter, aki a játékosok által befizetett pénzből kapják a fizujukat (még ha arany formájában is) pillanatnyi elmeállapotától függ egy ban mértéke... stb, stb, stb.

szóval ha pénzes, akkor megfelelő színvonalon kell szolgáltatni, különben meg vannak számlálva a szervereik Razz

üdv nektek:
trotull
Vissza az elejére Go down
d.s.
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyHétf. Márc. 21, 2011 9:22 pm

Egyet értek az elemzéssel. szerintem Magyarországon azért nem lesz olyan sok felhasználó aki számolatlanul költ majd erre a játékra. Ahhoz, pedig hogy tényleg kiemelkedjen, változatlanul kell majd tudni játszani. Továbbra is szükségük lesz erős szövetségesekre, mert különben a pénzükkel együtt eltűnhetnek a süllyesztőben.
Két dolgot azért rohadtul nem tetszik.
1. Fontos elem lett a szerencse, hiszen nem mindegy, hogy ki mit, mikor húz. Például én még semmilyen eszközt nem hoztam a hősömnek. Vannak akik három kardnál, páncélnál, stb tartanak. Így ez már szerencsejáték kategória. Főként, ha nem húzok, akkor fizetnem kellene érte.
2. Nem akadályozzák meg az accok ezüsttel való tömését, és ez folyamatosan zajlik is.
Vissza az elejére Go down
Horat
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyKedd Márc. 22, 2011 3:41 pm

Annyit hozzáfűznék, hogy a játék már gyakorlatilag eddig is élvezhetetlen volt a sokfelhasználós accok miatt. Hiába tud valaki jól játszani, 3-4 felhasználós 0-24-ben megfigyelt accok ellen nem lehet labdába rúgni.
Az, hogy most lehet valaki top acc, csak pusztán a pénz miatt is (amit nem feltétlenül hiszek), már nem rontja tovább a játékélményt annak a számára aki csak egyedül játszik és/vagy nem költ rá.
Vissza az elejére Go down
Mázli
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyKedd Márc. 22, 2011 6:52 pm

Nos nekem nem tetszik.
Nem tetszik a térkép, ami majdnem használhatatlan és nem tetszenek az újítások a hősnél.
Egy gyerekeknek készült oldal jut eszembe róla. Ott már régóta megvehetsz mindenféle kütyüt a harcosodnak és Te lehetsz a legjobb, ha van elég pénzed és éppen erre akarod költeni.
Én nem akarom.
Nekem jobban tetszett amíg a hős támadásoknál és védéseknél szerezte a pontjait és nem holmi ráaggatott csecse-becséktől.
Mindettől függetlenül hálás vagyok a fejlesztőknek. Megerősítettek abban az elhatározásomban, hogy felhagyok a travival.

Sok sikert mindenkinek!
Vissza az elejére Go down
Nizdam
Admin



Hozzászólások száma : 56
Join date : 2009. Oct. 22.
Age : 44
Tartózkodási hely : Magyar Orszag

Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyKedd Márc. 22, 2011 8:40 pm

Mai napon Nizdam át lett nevezve Álmodozó -ra . Inentöl kezdve végeztem a traviánnal én is.

Rohadék egy banda ha azt hiszik egy filért is költök rá Very Happy
Vissza az elejére Go down
lordi
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyKedd Márc. 22, 2011 9:49 pm

Szar lett az egész. Nem most egyenlítődött ki a 3nép hanem a germánt most tették a másik kettő alá. A fosztóbónusz + olcsón gyorsan gyártott, a gall és római katonák viszont erősebbek. Ennyit megérdemelt a germán amit most elvettek. Ugyebár germán védő accot nem túl gyakran találunk a rablás volt az ami a germánt a másik két néphez felemelte. Csak az ügyes játékosok ezt ki is használták ezért is volt az h a germán erősebbnek tűnt. De rengeted példát tudnék mondani gall vagy római top támadókra rablókra. Pl: előző huxon dinnyés acc 2. támadó top rabló, vagy azelőtt sakál acc gallal. vagy x2-n szintén cruzék sakállal..., még nem törölték őket a nyomorékok. de mind1 is ez. aki tud játszani és lefedi az accot akkor az bármilyen néppel top lehet.
A gyülekezőtérből elvették a támadás limitet ami a csalók előnye ismételten. (mert ugyebár mindig voltak és lesznek is csalók) akármit tesznek nemtudják megoldani h ne lehessen csalni.

Azzal meg vitatkoznék h arannyal lehet csak top accocat csinálni.
Bár most nem akarok belemenni. egy klubbal igaz azt vettük rabló támadó top20as germán accot vittünk s6on.

egy a lényeg szerintem hogy egy kalap szar lett és törlök lassan. ha indul majd classic server mert egy mh szerint majd fog arra megyek de ez az új fos felejtős.
Sok játékost elfognak veszíteni és már ígyse volt akkora lelkesedés mint az őskorban. 2. huxra kb 35000 regeltek most 10000 már jónak számított. az újjat megnézték most páran kb 25000 de bitos nem lesz ekkora lelkesedés ezután. tshux még lehet eléri ezt a számot de a többi normál lefog apadni pár ezerre.

Lényeg h szar Smile

lordi
Vissza az elejére Go down
Wotan
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptySzer. Márc. 23, 2011 8:16 am

Üdv!

Nekem egyáltalán nem jön be az új Travian.
És főleg, egy nagyon nagy programozási hiba miatt elsősorban, linux alatt (Opera, Firefox, Chrome böngészőben) lefagy az egész oldal, kb 25-30 másodpercre, semmilyen link semmi nem működik, most ez k@rva jó ha pont támadnak, vagy időre kell menni...
Azt cáfolom, az előző hozzászólásban (nem tudom ki írta már). hogy csak germánnal lehet top lenni. Ismerek gall/rómaiakat, akik a serveren végig top1-2 rabló támadó volt(nekem is sikerült a top10 ben lennem nem 1* arany nélkül).

A scriptek ellen jó? Very Happy:D Majd meglátjuk Smile
Saját scriptjeimet használom a traviánba, lebukni nem lehet vele mivel Opera böngészőre optimalizáltam, azaz a travian nem kap infót a külső scriptekről, nem úgy mint a fogyifoxban.
A forráskód változott, de nem újra írták szerintem, mivel 1-2 régi traviános scriptem lazán müxik Very Happy (id, classokat nem változtatták Very Happy)

Aki eddig sem költött aranyra az ezután sem fog, aki meg költött rá az meg ezután is fog, többet is akár, de az biztos, hogy egy játékra, aminek vége van 9 hónap alatt, és semmi látszata nem marad, arra nem költök egy fillért sem, inkább az első kocsmában eliszom azt a pénzt Very Happy

W
Vissza az elejére Go down
d.s.
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptySzer. Márc. 23, 2011 11:38 pm

Nem értem, mitől lennének erősebbek a gall, és római katonák. A germán tud a leggyorsabban, a legkevesebb nyersanyagból a legnagyobb támadó, és védő erőt képezni. Egyedül a gyalogság elleni védelmük gyengébb a többinél.
Egyébként, egy ismerős szerint a licitálás ilyen formája adózási problémákat is okozhat. Ha valaki bejelenti, komoly bntetést fognak kapni. Sőt ha az MH-k nem adóztak a kapott arany után az is lehet gond nekik.

Vissza az elejére Go down
jorak
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyCsüt. Márc. 24, 2011 5:43 am

Egyszer és mindenkorra tudomásul kell venni senki két szép szeméért nem fognak szervert üzemeltetni. Az hogy Nizdam itt élt és most elvették a játékszerét egy dolog.
Csináljon jobb és szebb szervert üzemeltesse ingyen, minden bizonnyal nagy sikere lesz. Tehát a megoldás adott nem fröcsögni kell hanem cselekedni, igaz a játékosok szervezése a reklám is pénzbe kerül, de mi az egy Nizdamnak Very Happy
Minden esetre nagyon várom mikor jelenti be, hogy igen én csináltam jobbat és teljesen ingyen van minden. Könnyű dolga van elvégre lelkes tábor követi az "én nem költök a szórakozásomra csapat". Csak azt nem értem akkor minek fizetnek internetet, televíziót stb. Aki meg csalni akar minek játszik inkább menjen kezeltetni a kisebbségi komplexusát, mert nem tud veszteni. Vagy kocsmába üljön egész nap és félkómás állapotban szitkozódjon. Szörnyű az is hogy nem lehet munkahelyen játszani, hát igen lehet dolgozni kéne ott, de ez is egy aljas dolog munkával pénzt keresni felháborító. Legyen minden ingyen, sőt fizessenek is nekünk azért mert létezünk.
Vissza az elejére Go down
Nizdam
Admin



Hozzászólások száma : 56
Join date : 2009. Oct. 22.
Age : 44
Tartózkodási hely : Magyar Orszag

Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyCsüt. Márc. 24, 2011 7:49 am

Véleményeket irjatok légyszives a travián 4 -röl. Az hogy ki mikor mit fog csinálni nem érdekes.
Vissza az elejére Go down
Wotan
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyCsüt. Márc. 24, 2011 9:15 am

jorak: elég gáz lehet az életed, hogy munkahelyed csak a munkáról szól, de bizti az a jó, ahogyan Te csinálod, meg biztos jól keresel. Very Happy
Lehet minden a pénzről szól, de amikor már egy játékban ez a pénz piszkos nagy előnyt jelent, az már gáz.
Vissza az elejére Go down
jorak
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyCsüt. Márc. 24, 2011 3:23 pm

Hát igen elvagyok tévedve, lehet a munkahelynek a szórakozásról kéne szólnia.
Szerintem a pék is inkább pasziánszozzon ne süssön kenyeret, a boltos metinezzen ne szolgáljon ki stb. Amíg olyan emberek vannak akik mindig a kiskapukat keresik itt fog tartani ez az ország.
Sok nem költök a szórakozásra ember azért nem költ mert nincs miből. Leginkább az otthonülő munkanélküliek játéka volt a travian ők voltak a topp. El lehet gondolkodni aki ezt cáfolni akarja, tételezzük fel én otthon ülök 8+ órában travianozok te dolgozol pénzt keresel. Én meg elkezdek háborogni, hogy milyen dolog ez, aki pénzt keres annak könnyebb a játék mert megteheti. 600 arany 5-5500FT átlag ember fél napi keresete. Akik most háborognak azoknak volt a legnagyobb arcuk azokkal szemben akik dolgoznak. Menj sym cityzni ha nincs időd a játékra mondá ők na most akkor aki sajnálja a pénz a szórakozásra az menjen homokozni.
Játékszolgáltató érdeke a profit, (internetért is fizetsz még sem háborogsz hogy aki többet fizet sokkal előnyösebb helyzetben van, több, jobb szolgáltatást kap) mindenki aki nem költ rá csak terheli a szervert és örüljön hogy ingyenes, vannak kiegészítő szolgáltatások amit bárki megvehet.
Szeretem a munkám, családom a világot meg eltudom úgy fogadni, hogy nem az van értem. Mindenki maga dönti el, hogy él mire költ, de ne háborogjunk olyanért amire nem telik. Sok mindennel én sem értek egyet. (többfelhasználós regisztrációk, multi egyéni bírálási joga és sorolhatnám)
Fel kéne nőni már az élethez és nem a játékban a játéknak élni, abból nem élünk meg, az maradjon szórakozás kinek-kinek idejéhez és pénztárcájához mérten.
Vissza az elejére Go down
A Jani
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Ne vicceljetek má   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyCsüt. Márc. 24, 2011 5:28 pm

Sziasztok!

Csak egy rövid szösszenet nem bírtam megállni hogy ne ugassak Very Happy


Egyetértek az előttem lévővel, játssz fizess. Légy top. Játsz ingyé és ne légy, bár nem biztos hogy összefügg de mind 1, nem is érdekel, élvezd vaze azé vagy azon a szerveren hogy mulass.

Tudod milyen ára van egy olyan kiszolgálónak ami ezt a retket futtatja? tudod mennyi volt ennek a fejlesztési költsége? tudod még milyen háttértechnika van ott ami a szerver mellett van.

akár 2-3 e online embert feldolgoz pillanatok alatt, az egy atom erőmű vaze Very Happy
Nem egy 100e –s desktop ami ott libeg a lábad között és nagypofával ontja ki a baromságot amit te benyomsz neki.

Fizesd ki a fejlesztéseket és az üzemeltetési költséget 
Ja a fogyasztás, van egy olyan érzésem hogy Paks nem ingyé adja nekik az áramot.

Üdv: Játékos voltam, nem MH meg ilyesmi Wink
Vissza az elejére Go down
horat
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyCsüt. Márc. 24, 2011 7:18 pm

Tökéletesen egyetértek jorakkal.
Az, hogy pénzt akar keresni a fejlesztő/üzemeltető, hogy megtérüljön a játék kifejlesztésébe beleölt idő és energia az teljesen normális, aki ezt nem érti annak valami baj van a világképével.
Az arányokon persze lehet vitatkozni és nyilván hosszú távon a játék készítői is végeztek kalkulációkat, hogy mivel tehetnek szert nagyobb bevételre. Az, hogy Magyarországon ennek nincs kultúrája az egy dolog és az is egy másik dolog, hogy itt sokkal nagyobb a csóróság, így kevesebben engedhetik meg maguknak.

Én pl. izgalmasnak találnám egy olyan szerver indítását, ahol mindenki aki fizetni szeretne, egy fix nevezési díj ellenében ugyanazokat az előnyöket élvezné. Mondjuk fizet egy szerverért 10k HUF-t és ezért ugyanazt kapja mindenki. Aki meg nem fizet az kapja a lebutítottabb verziót. Esetleg motivációként az top 10 a játék végén kap vissza valamennyit.

Gondolkodjon el mindenki azon is, hogy ki számít top játékosnak, aki fizet, mert megengedheti magának, hogy mondjuk 2-3000 aranyat rádobjon egy szerverre, vagy akiknek semmi pénze és munkája, de mondjuk 0-24-ben otthon van és non-stop tolja az aranyfalukat, vagy 3-4-5 ember összeáll és ledarál mindenkit.

Szerintem az inkorrektség sokkal inkább a sokfelhasználós accok léte és az automatizáló csalások használata, mert néhányan annyira nyerni akarnak, hogy semmi sem drága érte. Csak pénzbe ne kerüljön Very Happy

Amúgy a térkép tényleg szar, azzal sürgősen kellene valamit tenni. Hogy pl. azt sem találtam meg, hogy lehet egy falu köré központosítani, ahogy a régi verzióban lehetett. A hős rendszerrel semmi gond nincs azon felül, hogy tényleg szerencsejáték jellegű...





Vissza az elejére Go down
Ehem
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyCsüt. Márc. 24, 2011 11:40 pm

Meló mellett, arany, aranyfalu és scriptek, automaták nélkül játszom. Köszönöm, megvagyok. Igaz, nem vagyok top 10, vagy 100, még 1000 sem. De ki miért játszik! A lényeg az, hogy élvezd! Ha valaki itt akarja megmutatni, hogy milyen menő, azt csak sajnálni tudom. Ha megtehetném sem költenék rá, mert minek, arra ott vannak a top játékosok akik eltartják a szervereket. Cserében nem vagyok elől. Na és!? Akkor mi van? Én nyugodtan tudok aludni emiatt!

Egyébként nekem tetszik úgy ahogy van. A térkép is, bár jobb lett volna, ha az összes fejlesztés belekerült volna a végleges verzióba.
Vissza az elejére Go down
GomezZ
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyPént. Márc. 25, 2011 12:46 am

Én már 6 éve játszom szóval régi motorosnak számítok és megjártam a legelső magyar szervert is és nekem nagyon tetszik a játék grafikai újítása, mert a régi olyan snassz volt... Rolling Eyes

Na szóval a térkép egy rakás fos, a kalandozáson kapott véletlenszerű cucc kiosztás egy lutri, a hős rendszer egy pénznyelő, a licitet pedig nem tudom nyomdafestéket bíró szavakkal jellemezni... Mad

A germánoktól elvett fosztogatási bónusszal próbálták megszívatni a 0-24h kockafejű Lajcsikat...

Munkanélküli pék vagyok immáron 9 hónapja szóval belőlem tuti nem fognak meggazdagodni bár a termelés növelésére költenék ha tudnék...

Helyettesem pl.: 4-5 nap alatt már 3x vett 600 aranyat és rómaiként az elsők között foglalt be egy nagyon jó 15 búzás helyet és 1 nap alatt úgy felfejlesztette, hogy már faltörő kosokkal is rohangálhatna szóval nekem senki ne magyarázza el, hogy arany nélkül van reális esély egy jót hentelni...
No

A natar által ellenőrzött ún. szürke zóna meg egy hatalmas szopatás...
Oda települtem nem rég és ki kellett bírni röhögés nélkül a 24. órában érkező 14 hullámos natar kata támadást jah és a katák 2x lőttek alapból...
Persze hogy oda pakolták a környék összes jó 9-15 búzás helyét oázisokkal...

Összegezve: T4-hez sok pénz és idő kell és akkor esetleg van esélyed benne lenni a top 500-ban ha van némi játék tapasztalatod is mellé...
Vissza az elejére Go down
Wotan
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyPént. Márc. 25, 2011 8:59 am

Jareknak vagy kinek Very Happy :

1. Mivel nem újra írták a játékot, csak át írták, ezért nem volt valami drága a fejlesztés.
2. Mivel a travian elsősorban saját alkalmazottjaival készítette, ezért nem volt + költség.
3. Szerintem a havi kiadásai durván 1 nap alatt megtérül nekik. (de legyen kettő nap)
4. Ha keresnék havi 1 millió forintot, akkor sem vennék egy deka aranyat se.
5. Akinek nincs napi 8-12 órája a traviánra + pénze aranyra, az csak kullog a középmezőnyben, és ha szerencséje van összespanol valami nagy játékossal.
Vissza az elejére Go down
Joker
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptySzomb. Márc. 26, 2011 3:34 pm

Na gyerekek most már én is beleugatok, mert kb mindegyikőtök mondandójában van jó dolog, de szerintem páran eléggé tévúton vagytok...

Nos, akkor... Kezdjük ott, hogy nem valami drága egy ekkora játék üzemeltetése, ha nagyon akarnék én is összedobnék egy ilyen game-t, és nem vagyok programozó, de kicsit utána kell nézni, és egy nyár alatt összehozok egy ilyen játékot, ha akarok, és hogy üzemelhessen kell egy saját szerver, ami kb szintén max 100-200k Ft és elhelyezem egy szerverszobában, így havonta max 10k Ft-ból kijövök! És kb 5500 Ft 600 arany, és akiknek van erre rongya egyből az első napon megveszi, és van vagy 10-20 ilyen, akkor már egyszeri alkalommal megtérül kb a költségek 2/3-mada! Persze vegyük bele a reklámokat is, és akkor mondjuk a fele, de akkor is így csak 1 alkalmi 600 arany vásárlást néztünk, és nem egy ember van aki több 1000-t vesz, szóval egy menet alatt simán visszatérül a duplája is a kiadásoknak.
De ezt az aranytémát hagyjuk, eddig is így volt, ez nem változott!
A licitelést is hagyjuk, mert igaz, hogy az aranyosok sokat licitálnak, de gondolj bele, hogy ha mázlid van, és egy cuccot el akarsz adni, és ilyen 13.000 ezüstöt licitál rá, azt TE kapod meg, és akkor most mi a baj??? Onnantól NEKED van 13.000 ezüstök Wink

Ha nekem volna pénzem (azaz milliomos lennék), akkor megdobnám őket egy millával kb hogy csináljanak már egy tűrhetőbb grafikát, és térképet meg minden, mert azért eléggé fos ahhoz képest, hogy mennyi játékos játszik a szervereiken... Na persze ez kijönne az arany befizetésekből is, de nem tesznek semmit, hanem mittomén mire használják fel! Egyszóval egy mocsok banda a vezetőség, de most ez van, hol nem ez van Sad

Ahogy mondtátok már többen, pénz és 0-24 órás accmegfigyelés nélkül kicsit nehéz játszani!
Viszont annak is igaza van, aki azt mondja, hogy játszani vagyunk itt, szórakozni! Igen ez igaz, én esetemben legalábbis, VISZONT hogy a büdös p*csába lehet játszani TOP játékosok mellett, akik élni nem hagynak??? Ilyen a játék, veszteni is tudni kell, igen bakker, de ha írok a támadómnak, nem is válaszol rá, pedig nem bunkóztam a levelemben, tök normális volt, mindent felajánlottam neki, erre mit kapok? Még katákat is, szal köszönöm nem kérek ebből a BUNKÓ, paraszt társaságból! Veszteni tudok, de ez már túlzás, hogy a másikat még játszani se hagyják... Most lehet hurrogni, hogy biztos ledaráltak engem, és bosszúból írom ezt, és ez nem igaz, mert nem vagyok farm T4-en, de régebb más szerókon tapasztaltam és itt is megfigyelhető ugyan ez, csak szerencsére nem én vagyok most az áldozat...


További jó játékot mindenkinek Wink
Vissza az elejére Go down
Eots
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: ennyi   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyVas. Márc. 27, 2011 2:55 pm

A játék egy kalap szar lett.

Az előző verziók egyik legnagyobb hibáját, a háborúban való amortizációt nem sikerült megoldani. Minél többet háborúztál, annál gyengébb lettél (nem farmolás, hanem igazi háború, pl klánháború). Akármilyen ügyes voltál, elöbb utóbb úgyis lefeleztek.. Az újonnan behozott kötszer feature sem oldja ezt meg (szerencsére...)
Akinek nem volt top 20-as (vagy 100as?) accountja az ezt valószinüleg nem érti.

Na de, hogy miért is lett fos:
1. Hős rendszer egy FAIL. Nem fogom ismételni az elöttem leirtakat a témával kapcsolatban, helyette irok róla mást:
- Megszüntette azt a kevés balance-ot ami idáig a játék elején volt. Hőssel támadok, tisztitok, és védekezek. Mindegy, hogy 50 buzogányosom van, vagy 150, ha egy hős védekezik, akkor nem fogom kikenni az egységeimet. Vagy máshogy: nem egy germánt ütöttem le sereg nékül. Az egyik germánról egy hazakisérésnél 450 buzogányost ést lándzsást ütöttem le 1 db támadással. A támadásban meghalt a hősöm, mert nem volt max HPn. Ez balance?
- És az balance, hogy 1 percel az elöbb emlitett "csata" után már indult a hos a maradékot lecsapni? (vizesvödör)
- A gyengébb játékosok hősei szintben nem sokkal maradnak el az erősebb játékosok hőseihez képest. Gyengébb és erősebb helyett irhattam volna inaktiv/aktiv-at, de úgy is fogalmazhatnék, hogy korábban valamilyen szintü rizikót mindig kellett vállalni a hős fejlesztéséért.
- Mi lesz, ha lesz egy 80k búzafogyasztású seregem, és egy jövőbeli katázásomat egy római játékos mondjuk pl lvl 57-es hőssel hazakiséri. Megtizedel, és elvesztek 1 hétnyi sereggyártást? És ha ezt többször csinálja meg vizesvödörrel?

2. ZOO. Fura, hogy az egyik leggázosabb feature-t még nem emlitette senki. Játék első hetében az egyik dényugati farmklánban futótűzként terjedt a hir egy oázisról, amiben csak elefántok vannak. Uccu neki, én is elhoztam 5 db-ot. Ezzel a lépéssel bebiztositottam a kezdőfalumat, és biztonságosan kiexpeltem úgy, hogy napi kb 3x léptem be.
Fagyi persze visszanyalt késöbb, és a 15 búzásom mellett lévő egyik legjobb farmom megmakacsolta magát: Az egyik napon a délutáni kémlelés semmit nem mutatott nála, pár óra múlva 18 elefánt, és a velük elhozott állatcsorda + hős védte a faluját. Aki még nem számolt elefántal a szimulátorban, annak leirom, hogy pl ha 1000 buzogányossal rámennék, akkor is elvesztenék legalább 300at, pedig ő egyetlen egy egységet sem gyártott.

3. Műalkotás. A server eleje óta veszik mint a cukrot. Legtöbb top100-as játékos számára a legjobb 15búzások minél hamarabbi elfoglalásában segitett. Jelenleg is veszik, pedig most még a 10-es mezők kihuzása alternativa (vagy főfaluban a búzák).
Viszont minél több faluja lesz egy játékosnak, annál kevésbé lesz szűk keresztmetszet a nyersanyag. Továbbá műalkotásokkal a kultúrponthiány megszűnik. Ennek a kettőnek az lesz az eredménye, hogy a rezidencia húzás, és a telepesgyártás marad csak, azaz normál serveren max 2 naponta lehet új falut rakni.
Kb 4-5 falu után az aki műalkotásokat tömegesen vesz, az el fog húzni a többiektől. (főleg ha római..)

4. Balance: Félig értelmes Gall játékosra az elején nem lehet rámenni a csapda miatt.

5. 7 évig dolgoztam a játékiparban, és egy AAA kategóriás játékot 50 ember (de inkább több) 2 évig (de inkább több) csinál, és a végén fizetned kell érte mondjuk 15k HUF-ot, vagy esetleg havi dij van (3k-4k HUF/hó).
Ahoz, hogy korábban csúcsra járassál egy travian accountot kellett 3k-4k HUF/hó. Most ehez kell saccra havi 50k HUF/hó, vagy ha kicsit alább adsz, akkor mondjuk 10k HUF/hó.
Legyen konkrét példa a World Of Warcraft, hiszen ezt ismerik a legtöbben. Ha összehasonlitom a WoW-ot ezzel a bongészős játékkal, aminek a mai grafikája 5 éve is necces lett volna (böngészős játéknak!), és mostmár a gameplay-t is elkúrták, akkor milyen eredményt kapok?

Még sokat lehetne irni, de felesleges. Aki még nem kezdte el, annak öszintén azt tanácsolom, hogy ne próbálja ki a travian 4.0-as verzióját. Aki meg már játszik vele, annak azt, hogy ne essen bele a silver csapdába, és ne dobjon ki az ablakon pénzt ilyen hülyeségre.

Battletide(s1) / Eye of Terror(s3)
Vissza az elejére Go down
Joker
Vendég




Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyVas. Márc. 27, 2011 7:24 pm

Eots teljes mértékben egyetértek azzal amit leírtál... Valami ilyesmire célozgattam én is, csak bénán fogalmaztam meg és pár dolgot kihagytam!
Vissza az elejére Go down
Nizdam
Admin



Hozzászólások száma : 56
Join date : 2009. Oct. 22.
Age : 44
Tartózkodási hely : Magyar Orszag

Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek EmptyHétf. Márc. 28, 2011 4:49 pm

Pár dolgot szeretnék kiegészitésnek irni a hozzászolásokhoz.

1. Van egy tárgy ami kerül 10.000 ezüstbe -100 arany a vevönek de 50 arany lesz csak az eladónak és 50 arany a traviánnak.

2. Az eledó azért az ezüst/arany nem erösiteni fogja a hösét vagy cp -t venni hanem termelés növekedésre stb költ. A játék már rég nem arról szól kinek nagyobb a termelése.

3. Hibás az a feltételezés hogy az eladó is jól jár. Igen , lesz aranya amiért még többet fog termelni de soha az életben nem lesz esélye egy aranyozóval szembe.

+1: Vizes vödör, Mualkotás és a hös ereje mind a pénzes játékosoknak kedvez. Ezek után ne mondja senki nekem hogy az is jól jár aki hobbiból játszik.
Az elöbb utobb farm lesz ugyanis.

Balance : A germánt gyengiteték le a béka segge alá. Cserébe ö fosztogathatja az óázisokat elsönek. Ami az elsö 24 óraban elöny, utána ha van szemfüles római a környéken simán lealáza és be is farmolja a germánokat...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tapasztalatok - a ti véleményetek   Tapasztalatok - a ti véleményetek Empty

Vissza az elejére Go down
 
Tapasztalatok - a ti véleményetek
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Játékosok a Traviánban és az Imperion játékokban. :: Publikus Információ :: Travian 4 Elemzés-
Ugrás: